Facebook'tan yapılan açıklamada, gelecek haftalarda kullanıma sunulacak "Kişisel Bağış" adlı hizmet sayesinde Facebook kullanıcılarının kar amacı gütmeyen şekilde bağış toplayabileceği belirtildi.

Hizmet, ilk başta, eğitim, sağlık, evcil hayvanlar için sağlık, krizler için yardım parası, acil vakalar, cenaze ve vefat alanlarında bağış toplamaya yardımcı olacak.

24 saat incelemeden sonra bağış toplanabilecek


Kullanıcıların bağış toplamak istedikleri amaç Facebook tarafından 24 saat incelendikten ve gerekli izin verildikten sonra, kullanıcılar Facebook'taki arkadaşlarından güvenli şekilde bağış toplayabilecek.

Açıklamada ayrıca, Facebook'un geçen sene başlattığı bir diğer hizmetle yaklaşık 750 bin kar amacı gütmeyen kuruluşun kendi amaçları için bağış toplamasına yardımcı olduğu bilgisine yer verildi.

Facebook Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortaklarından Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, 2015 yılının sonunda Facebook'ta sahip oldukları yaklaşık 45 milyar dolar değerindeki toplam hisselerinin yüzde 99'unu gelecek senelerde hayır amaçlı bağışlayacaklarını açıklamıştı.

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Hikaye özelliğini Facebook'a eklediğini söyledi

Mark Zuckerberg, buna ilaveten filtrelerden, maskelere ve dinamik objelere, hatta tek izlemelik doğrudan mesajlara kadar Snapchat’in tüm özelliklerini facebook'a getirdiğini söyledi.

WINDOWS PHONE'LARDA MESSENGER ARTIK OLMAYACAK

Şirketten gerçekleştirilen duyuruya göre Windows Phone 8.1 ve daha altındaki işletim sistemlerini kullanan telefonların Facebook Messenger desteği artık bitti. Messenger da WhatsApp’ın yaptığı gibi Android 2.2 Froyo işletim sistemi içinde artık destek sağlamayacak.

Desteğini durdurduğu diğer bir işletim sistemi ise iOS 6.0 sürümü olarak açıklandı.Aynı şekilde bu sistemi kullanan kullanıcılarda telefonlarını yenilemek zorunda olacaklar.

Kaynak: AA / enson haber