Facebook artık kullanıcılarının dışardan yemek sipariş etmesinde olanak sağlayacak. Facebook’un ana sayfasına sipariş sekmesi eklendi.

FACEBOOK ARTIK KULLANICILARININ MİDESİNİDE DÜŞÜNÜYOR

Facebook başka bir siteyle ortaklaşa geliştirdiği ve şu anlık Amerika birleşik devletlerinde bazı kullanıcılara sunulmuş bu özelliğin ilerleyen dönemlerde eğer bu özellik benimsenirse Facebook bu projeyi dünya çapında geliştirerek uygulamaya koyacak.

KONUMUNUZA YAKIN YEMEK FİRMALARINI LİSTELİYOR

Facebook başka bir siteyle ortaklaşa geliştirdiği özellik ana sayfada yer alan menüde mavi renkli bir hamburger simgesi olarak görünüyor. Simgeye tıklayan kullanıcılar bölgeye servis de bulunan yemek firmaların listesini çıkarıyor.

BU ÖZELİĞİ KULLANABİLMEK İÇİN KONUM SERVİSİNİZİN AÇIK OLMASI GEREKMEKTEDİR

Facebook üzerinden yemek siparişi verebilmek için akıllı telefonunuzun konumunun açık olması gerekmektedir.çünkü uygulama bölgenize hizmet veren yemek firmalarının listelerini önünüze getiriyor

FİYAT ARALIĞINA, FİRMANIN ALDIĞI PUANA GÖRE FİLTRELEME YAPIYOR

Facebook’un yemek siparişi verme İşleyişi herhangi bir yemek sipariş sitesinden farksız ancak Facebook üzerinden çalıştırılan uygulamada mutfak tipine, fiyat aralığına ve firmanın aldığı puana göre filtreleme yapılabiliyor.