Dünyanın en popüler sosyal ağ Facebook'a ulaşamayan kullanıcıların sayısı artıyor. Gelen Şikâyetlere göre, "Yeni gönderi yok" mesajı ekrana çıkıyor.

Web sitelerinin hizmet kesintilerini tespit eden Downdetector adlı sitedeki grafiğe baktığımızda, son üç saat içerisinde şikâyetlerin ciddi anlamda arttığı görülüyor.

Kullanıcılar internetteki Facebook bağlantılı yorumları gerçekleştirebiliyorken, ana sayfadaki haber akışının ekrana gelmediği belli oluyor.

Singapur,Fransa,Belçika,Finlandiya,İtalya,Çin,Kamboçya,Filipinler;Danimarka,Malezya,İspanya,Meksika,Guney Kore; Endonezya, Filipinler gibi Güneydoğu Asya'daki ülkelerin yanı sıra, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan ve ABD'nin bazı eyaletlerinde de kesinti olduğu görülüyor.Downdetector'deki yorumlar bu şekilde belirtilmiş.

Türkiye'den ise henüz bir kesinti bilgisi gelmedi.

1,28 MİLYAR GÜNLÜK KULLANICISI VAR

Facebook’un günlük kullanıcı sayısı 1,23 milyardan 1,28’e kadar çıktığı beliritiliyor. Facebook reklam ve video alanında Instagram sayesinde de gelirlerini artırdı. Facebook planladığı çerçevede bir büyümeye eğer devam ederse bu yükselme oranının 2 katına kadar çıkması bekleniyor.Mark Zuckerberg bu rakamı 2 milyara çıkmasını istediğini belirtti.Facebook 2 milyar kullanıcının yer alabileceği bir sanal ortam olduğunu belirten Mark Zuckerberg bu hayalini ölmeden önce gerçekleşmesini istediğini verdiği bir ropartöjda belirtti.