Dünyanın en popüler sosyal ağ Facebook ve Instagram ulaşamayan kullanıcıların sayısı artıyor. Gelen Şikâyetlere göre, "Yeni gönderi yok" mesajı ekrana çıkıyor.

Web sitelerinin hizmet kesintilerini tespit eden Downdetector adlı sitedeki grafiğe baktığımızda, son üç saat içerisinde şikâyetlerin ciddi anlamda arttığı görülüyor.

Kullanıcılar internetteki Facebook bağlantılı yorumları gerçekleştirebiliyorken, ana sayfadaki haber akışının ekrana gelmediği belli oluyor.

Singapur,Fransa,Belçika,Finlandiya,İtalya,Çin,Kamboçya,Filipinler;Danimarka,Malezya,İspanya,Meksika,Guney Kore; Endonezya, Filipinler gibi Güneydoğu Asya'daki ülkelerin yanı sıra, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan ve ABD'nin bazı eyaletlerinde de kesinti olduğu görülüyor.Downdetector'deki yorumlar bu şekilde belirtilmiş.

Türkiye'den ise henüz bir kesinti bilgisi gelmedi.

Öte yandan Facebook kullanıcı sayısı 2 milyari geçmiş bulunmakta.

FACEBOOK’UN KULLANICI SAYISI DUDAK UÇUKLATTI

Mark Zuckerberg Facebook’un 2 milyar üyeyi geçtiği haberini kendi hesabı üzerinden paylaştı Fast Company de Facebook’un bu hedefe ulaşması için tüm çabaları derlediğinin bir haber yayınlayarak duyumuştu. Mark Zuckerberg bu paylaşımda “Bu yolculuk sırasında sizler ile beraber hareket etmek bir şeref ve onurdur.” ifadesini kullandı.

KUTLAMA YAPILACAK

Facebook Ürün Müdürü Guillermo Spiller, basın mensuplarına yayınladığı bir basın açıklaması sırasında, “Her gün 175 milyondan fazla birey Facebook’taki Love güncelini paylaşmakta; 800 milyonun üstünde kullanıcı sayısı ise bir şeyleri beğenmekte. Her ay 1 milyardan fazla birey gruptan aktif olarak kullanmakta ve bu sayı dur durak bilmeden artmaya