19 Haziran 2018
  • Istanbul 22°
  • Ankara 19°
  • Izmir 24°
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:10
Akşam 20:46
Yatsı 22:37
BIST93.043
Dolar4,7189
Euro5,4759
Altın193,340

Facebook Kullanıcılarını Gruplara Ayırıyor

En gözde sosyal medya uygulamalarından Facebook kullanıcılarını paralarına göre gruplara ayıracak yeni bir formatı devreye sokuyor.

Facebook Kullanıcılarını Gruplara Ayırıyor

Kullanıcılarıyla alakalı en çok veriye sahip olan sosyal mecraların önünde gelen Facebook, yeni algoritmasıyla ne kadar paranız olduğunu da öğrenecek.

Her gün milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Facebook, algoritmaları vasıtasıyla politik düşüncelerinizi, evinizin ve işinizin nerede bulunduğunu ve hatta en son nerede yemek yediğinizi bile hafızasında tutuyor.

Sosyal medyanın temmuz 2016 günlerinde başvurduğu ve bu hafta onay alan patenti ise yükseltilecek bir algoritmayla kullanıcıların tam olarak ne kadar parası bulunduğunu hesaplayacağını gözler önüne seriyor.

Habere göre, algoritma sorulan bir takım sorudan ve sosyal mecrada gerçekleştirdikleri işlemlerden feyz alarak kullanıcıların parasal varlıklarını tahminen hesaplayacak.

Facebook, kullanıcıların banka hesaplarında hangi miktarfa parası olduğundan ziyade, onların dahil oldukları sosyoekonomik sınıfı tahmin etmeye çalışacak. Böylece onlara gösterdiği reklamların alım ihtimallerine uygun olduğundan emin olmasına yardımcı olacak.

Patentte ekstradan kullanıcıları sosyoekonomik gruplara ayırmak için demografik bilgilerden, hangi cihazlarla Facebook'a girişte bulundukları ve internet kullanımı gibi veriler de kullanılacağı söyleniyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.