Facebook’un kurucu sahibi Mark Zuckerberg, firmanın Amerikan Birleşik Devletleri’nin California şehirinde yer alan merkezini küçük çaplı bir şehre çevireceklerini açıkladı.

BİN 500 KONUTLUK SİTE YAPILACAK

Silikon Vadisi’nde var olan konut sıkıntısı sebebiyle merkez binanın çevresine bin 500 konutluk bir site yapma kararı alan Mark Zuckerberg, bahsi geçen ‘mini şehir’de konutların dışında ofis ve dükkanların da yer alacağını duyurdu.

34 yaşında bulunan genç girişimci, amaçlarının uzun soluklu bir kamu hizmeti yapmak olduğunun altını çizerek, çalışanlarının daha rahat etmesi ve daha az harcaması için böyle bir hamle yaptıklarını açıkladı.

SADECE FACBOOK ÇALIŞANLARI İÇİN DEĞİL

2 yıl içerisinde gerçekleşmesi planlanan projenin sadece Facebook çalışanlarına değil herkese satılacağı kaydedilirken, “Evlerin yüzde 15’i piyasanın altından fiyatlandırılacak.” açıklaması yapıldı. ‘Willow Campus’ (Söğüt Kampüsü) olarak da adlandırılan mini şehir, San Francisco’nun 72 kilometre güneyindeki Menlo Park kentinde inşa edilecek.

1,28 MİLYAR GÜNLÜK KULLANICISI VAR

Facebook’un günlük kullanıcı sayısı 1,23 milyardan 1,28’e kadar çıktı. Facebook reklam ve video alanında Instagram sayesinde de gelirlerini artırdı. Facebook palnladığı çerçevede bir büyümeye eğer devam ederse bu yükselme oranının 2 katına kadar çıkması bekleniyor.