Facebook uygulamasının yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları, kendiliğinden oynatılan videoları sebebiyle veri kotasının bir anda bitmesine sebep olmaktaydı. Bu nedenden ötürü facebook kullananlar için bu olay problem yaratan bir durum olarak karşımıza çıkmaktaydı. Artık Facebook kullananları bu problemden kurtaracak bazı yöntemler bulunuyor.

Geliştirilen sorun çözme problemleri üzerinden videoların otomatik olarak yürütülmesini devre dışı bırakılması planlanıyor. Veri tasarrufu seçeneğini aktifleştirerek ve fotoğraf, videoları HD yükle seçeneğini devre dışı kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.Bununla beraber Facebook için geliştirilen bu yöntemler sayesinde internet kotanızı çok daha tasaaruflu bir şekilde kullanmanız mümkün olacak.

Amazon'dan yapılan yazılı bildiride, şirketin New York kentindeki Staten Island çevresinde kurulması amaçlanan dağıtım ve müşteri hizmetleri merkezinde 2 bin 750 kişiye yeni istihdam sağlayacağını duyurdu.

Öte yandan Çin'de açılacak ilk Apple veri merkezi için firma, bir milyar dolar yatırım yapacak.

Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan beyannamede Apple'ın Pekin şehrinin çevresinde veri merkezi kuracağını belirtildi.

"BÖYLECE ÇİN'DE YENİLEBİLİR ENERJİ HEDEFLERİNE KATKIDA BULUNULACAK"

Apple'ın hem ülkede inşası süren hem de güncel yapılacak veri merkezinin güç kaynağı olarak sadece yenilenebilir enerji kullanacağına dikkati çekilen açıklamada, “Böylece Çin'nın yenilenebilir enerji hedeflerine katkıda bulunulacak." ifadeleri kullanıldığı belirtildi.