Facebook uygulamasının yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları, kendiliğinden oynatılan videoları sebebiyle veri kotasının bir anda bitmesine sebep olmaktaydı. Bu nedenden ötürü facebook kullananlar için bu olay problem yaratan bir durum olarak karşımıza çıkmaktaydı. Artık Facebook kullananları bu problemden kurtaracak bazı yöntemler bulunuyor.

Geliştirilen sorun çözme problemleri üzerinden videoların otomatik olarak yürütülmesini devre dışı bırakılması planlanıyor. Veri tasarrufu seçeneğini aktifleştirerek ve fotoğraf, videoları HD yükle seçeneğini devre dışı kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.Bununla beraber Facebook için geliştirilen bu yöntemler sayesinde internet kotanızı çok daha tasaaruflu bir şekilde kullanmanız mümkün olacak.

Öte yandan Facebook ABD'li sosyal medya şirketi Facebook, e-ticaret firması Amazon'u geride bırakarak, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük şirketleri arasında 4'üncü sıraya yükseldi.

PİYASA DEĞERİ 497 MİLYAR DOLAR

Facebook'un hisse başına değeri, dünü 170,44 dolardan kapatmasının ardından bugün yüzde 0,7 artışla 171,58 dolara yükseldi. Böylece, şirketin piyasa değeri de 497 milyar dolara ulaşmış oldu.

Günlük kullanıcı sayısı 1,28 milyar olan Facebook'un 2 milyon üyeye ulaşmasına az kaldı.,

FACEBOOK GELİRLERİ ARTIRDI

Diğer yandan mobil reklam özelliği sayesinde Facebook gelirlerini yüzde 49 oranında artırmayı başardı. Facebook son zamanlarda yaptığı bu büyük çıkış ile ekonomik alanda büyük bir yükseliş yapmış oldu.