E-ticaretin devlerinden olan Amazon.com ile rekabetini kuvvetlendirmek isteyen Wal-Mart, Google ile birlikte ortaklığa yürüyor. Edinilen bilgilere göre Walmart müşterileri Eylül ayı bitiminden sonra ofis hesaplarını Google'ın servisleri ile bağlantı kurarak yüzlerce ürünü sesli komut verilecek şekilde sipariş gerçekleşebilecek. Müşteriler bu özellikten faydalanmak için Google Home’u kullanmak zorundalar.

Wal-Mart Stores Inc. Sam Walton tarafından inşa edilen, dünya genelinde şubeleri olan bir Amerikan perakende satışla ünlenen mağazadır. Amerika Birleşik Devletleri'nin pek fazla şehrinde şubeleri bulunmaktadır.

GOOGLE ARAMA KRİTERLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Google, arama motorunun masaüstü sürümü için 2010'da başlattığı Instant Search özelliğini kaldıracağını duyurdu. Instant Search, aranacak şeyi yazarken, Google'ın daha yazmadan yazabileceğiniz şeyleri tahmin etmesini ve yazdığınız kadarının bir arama sonucu varsa, bunu otomatik olarak ekrana çıkartmayı sağlıyordu.

Google'ın klavyeyi yavaş kullananlara yardımcı olması için hazırladığı bu özellik, insanların teknik yeterliliği arttıkça ve akıllı telefonlar aramanın ana müşterisi oldukça gereksiz bir hâle geldi.

Öte yandan Teknoloji devi Google'ın, İngiltere'nin başkenti Londra'da bulut bilişim hizmetlerinde kullanılmak üzere veri merkezi kuracağı bildirildi.