Ermenistan Kamikaze Drone'u Düşürüldü

Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait bir kamikaze drone'u imha etti. Söz konusu drone, Azerbaycan envanterindeki İHA'larla kıyaslanamayacak kadar basitken patlayıcılar ise drone monte edilmiş bir halde bulundu.

Ermenistan Kamikaze Drone'u Düşürüldü

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait kamikaze droneyi etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bu sabah saatlerinde Cebrail ili yönünde bir dronenin teknik araçlarla yere indirildiği belirtildi. Bakanlığın paylaştığı fotolarda, droneye monte edilmiş el yapımı patlayıcı görülüyor.

TÜRKİYE’NİN YERLİ KAMİKAZE DRONU KARGU TATBİKATA KATILDI

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ateş gücünün gösterildiği "Ateş Serbest-2020" faaliyetinde aralarında milli imkanlarla üretilen Fırtına obüsleri, Korkut hava savunma sistemleri, milli piyade tüfeğinin de bulunduğu harp araç ve gereçleriyle hedefler tam isabetle vuruldu. TSK envanterine yeni giren silahların da kullanıldığı faaliyette ilk defa OMTAS orta menzilli tanksavar silah sistemi ve Kargu Kamikaze İHA ile de hedefler imha edildi.

Belirlenen hedefe saldırı gerçekleştiren ve hedefini başarıyla imha eden Kargu Kamikaze İHA, böylece ilk kez görev almış oldu.

Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmalarda da görülebileceği gibi çok etkili silah sistemleri olan kamikaze dronelar, sahada kara hedeflerini  başarıyla imha edebiliyor. Sahip olduğu çok gelişmiş bilgisayarlı görü imkanlarıyla tek başına rahatlıkla görev yapabilen KARGU’nun sürü halinde kullanımına yönelik ilk uygulamalar da geçen yıl yapılmıştı. Yürütülen çalışmalarla 20’den fazla KARGU platformu sürü halinde görev yapabilir hale getirildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR