E-posta İle Gönderilebilen Solunum Cihazı Üretildi

Japonya’da Dr Naoyuki Ishikita ve ekibi, 3D yazıcılarla ile kolaylıkla üretilebilen bir solunum cihazı yaptı. Cihaz e-posta ile gönderilip kolaylıkla yazıcıdan çıkarılabiliyor.

E-posta İle Gönderilebilen Solunum Cihazı Üretildi

Japanya’nın Niigata kentinde çalışmalarını sürdüren Dr Naoyuki Ishikita ve ekibi, 2017 yılında 3D yazıcı ile kolaylıkla üretebilen bir anestezi cihazı icat etmişti. Koronavirüs salgını sebebiyle bu icadını solunum cihazına çeviren Ishikita, e-posta yoluyla dünyanın her yerine cihazı gönderebiliyor. Böylece 3D yazıcıdan çıkarılarak kullanılabiliyor.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

“İnsanlara yardımcı olmak gayet doğal bir şey. Verileri paylaşırsam hayat kurtarabiliriz” diyen Dr Naoyuki, bu solunum cihazının ücretsiz olacağını ifade etti.

Dr Naoyuki Ishikita, 2017 yılında uzman bir ekiple aslında anestezi cihazı üzerinde çalışma yaptıklarını, salgınla birlikte projede yer alan kendi cihazını ayırarak insanlığa yardımcı olmak istediğini ifade etti. 3D yazıcıların insan hayatına girmesiyle bu cihazı her yerde üretmek istediklerini belirten Dr Naoyuki Ishikita, koronavirüs salgınıyla birlikte solunum cihazına ihtiyaç arttığını vurguladı.

İLİşKİLİ HABERLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR