Elon Musk: Dünya Yok Olmadan Mars'a Yerleşmeliyiz

SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, olası 3. Dünya Savaşı’nda Dünya’nın yok olmasına karşı bir an önce Mars üzerinde yerleşim yeri kurulmasını söyledi.

Elon Musk: Dünya Yok Olmadan Mars'a Yerleşmeliyiz

NASA ve SpaceX gibi uzay şirketleri, insanlı uzay çalışmalarını hızlandırdılar. NASA, Artemis Projesi ile Ay’a tekrar insan gönderirken, SpaceX gibi şirketler ise Mars’ta koloni kurmanın planlaırnı yapıyor. İlk aşamada tek gidişli ve dönüşü olmayacak olan Mars yolculuklarının 2024’te başlaması planlanıyor.

“DÜNYADA BİR FELAKET YAŞANMADAN TAMAMLANMALI”

Elon Musk, Mars'ta bir yerleşim yeri geliştirme projelerinin halihazırda başladığını, ancak Dünya'da felaket bir olay gerçekleşmeden önce bunların tamamlanması gerektiğini belirtti.

Mars'ta kurulacak şehrin Dünya ile bağımlı olmaması gerektiğini belirten Musk, aksi halde Dünya’dan gelen gemiler herhangi bir nedenden ötürü durursa, Mars’taki insan neslinin yok olabileceğini ifade etti.

3. DÜNYA SAVAŞI’NDAN SONRA YAPILAMAZ

Musk, "Mars’ta kendi kendine yeten bir şehri III. Dünya Savaşı’ndan önce mi, yoksa sonra mı yaratacağız? Ben bu şehrin III. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulma ihtimalini (umarım III. Dünya Savaşı asla olmaz) düşük buluyorum.

Dolayısıyla şehri ihtimal dahilindeki bir III. Dünya Savaşı’ndan önce kendi kendine yetecek hale getirmeye çalışmalıyız." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR