Taksim Meydanı'ndaki sahur organizasyonunda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ve İstanbul'da taksicilik mesleğini icra eden taksiciler katıldı.

Elektrikli taksi hakkında bilgi verilen Demirci, aracın şoför koltuğuna binerek Taksim Meydanı'nda büyük bir tur gerçekleştirdi.

"YERYÜZÜNDE ÇEVREYE DAHA DUYARLI ARAÇLARA İHTİYAÇ VAR"

Basın mensplarına bilgi aktaran Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dünya'da çevreye daha duyarlı otomobillere ihtiyaç olduğunu söyleyerek şunları ekledi,“Bu gece sürprizi elektrikli otomobilleri oldu. Açık konuşmak gerekirse yer yüzünde dünyada artık insanoğlu daha yenilenebilir enerjiyle çevreye daha duyarlı çevreyi daha az kirleten otomobillere ihtiyacı olduğunu duyurdu. Türkiye'de de taksi şöfor kardeşlerimizin bu fedakarlığı çok iyi. Tüm taksici esnafına emeklerinden hem İstanbul ulaşımına yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

"İSTANBUL TAKSİCİLERİ OLARAK ORTAK PROJELER YÜRÜTÜYORUZ"

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ise şunları söyledi; “İstanbul'da yolcularımızın konforunu sağlamak bizim için çok önemli. Bunun için de tüm bu gelişimlerin önünü açmak için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile beraber biz İstanbul Taksiciler olarak ortak projeler üretiyoruz.