Bir çok twitter üyesi kişilere, takip listesindekilerden "kardeşimbir  virüs mesajların geliyor sürekli sen görmüyorsun şurdan temizleyebilirsin..." şeklinde veya buna benzer iletiler almaya başladı. Bu ileti mesaji bir trojan. Hesaptan hesaba yayılan bu mesaj sayesinde milyonlarca Türk vatandaşı kullanıcı virüsten etkilendiği bildirildi.

Bir şekilde türk kullanıcı hesapları ele geçirilerek, kullanıcılardan habersiz mesajlar gönderilmekte, ve bu virüs şu şekilde daha fazla üyeye yayılmakta. Eğer siz de bu biçimde bir mesaj alırsanız, tıklanması istenen linke kesinlikle tıklamayın!

Gelen iletideki linke tıklayan üyeler şahsı hesaplarına da virüsü bulaştırmış oluyor. Yani kullanıcı adı ve şifreleri çalınmış oluyor.

TWİTTER TROJANINDAN KURTULMANIN YOLU

Bireysel hesabından arkadaşlarına bu iletilerin gittiğini öğrenen şahıslar, bu durumdan kurtulmak için şu işlemleri yapması gerekiyor.
1- https://twitter.com/settings/applications linkine tıklayıp, uygulamalar kısmında bilmediğiniz yapancı uygulamalar varsa, erişimlerini kaldırmalısınız.
2- İlk adımı uyguladıktan sonra, Twitter şifrenizi değiştirmelisiniz.
Sorununuz düzelmiş olacaktır.

Bu gibi sıkıntıları engellemek için, iletileri gönderen çok yakın arkadaşınız bile olsa Twitter üzerinden gelen yabancı linklere kesinlikle tıklamamanız gerekmektedir.