Covid-19 Salgını E-Ticaret Çözümlerine İlgiyi Rekor Seviyeye Çıkardı!

Covid-19 salgını e-ticaretin bağışıklık sistemini güçlendirdi. Bu doğrultuda açıklama yapan CezeriSoft Genel Müdürü Osman Söyler, "Salgınla birlikte daha önce internetten satışı olmayan işletmelerin e-ticaret çözüm ve uygulamalarına ilgisi yılın ilk 4,5 ayında, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 1400 arttı" dedi.

Covid-19 Salgını E-Ticaret Çözümlerine İlgiyi Rekor Seviyeye Çıkardı!

Covid-19 Salgını E-Ticaret Çözümlerine İlgiyi Rekor Seviyeye Çıkardı

Covid-19 salgını e-ticaretin bağışıklık sistemini güçlendirdi. Karantina sürecinin online alışverişi beraberinde getirmesi e-ticaret çözümlerine odaklanmanın ve ilginin yüzde 1400 artmasına yol açtı. 

Bu doğrultuda açıklama yapan CezeriSoft Genel Müdürü Osman Söyler, "Salgın süreciyle birlikte daha önce internetten satışı olmayan işletmelerin e-ticaret çözüm ve uygulamalarına ilgisi yılın ilk 4,5 ayında, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 1400 arttı" dedi.

"Kimi firmalar e-ticaret sitelerini güçlendirirken, bazıları yeni internet sitesi açtı" ifadelerini kullanan CezeriSoft Genel Müdürü Osman Söyler, "Bu süreçte internet sitesi açmak için en çok talep gıda sektöründen gelirken onu temizlik ürünleri takip etti" diye ekledi.

Söyler, açıklamasını şöyle sürdürdü:"İnternet adresi açacak kişilerin en çok isteği; güvenilirlik, kargolarla entegre olmak ve müşterilerle iletişim kurmak."

"Salgın süreciyle birlikte daha önce internetten satışı olmayan işletmelerin e-ticaret çözüm ve uygulamalarına ilgisi yılın ilk 4,5 ayında, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 1400 arttı." 

E-ticaret çözüm platformu CezeriSoft'un Genel Müdürü Söyler, yaptığı açıklamada, salgın sebebiyle birçok işletmenin kapatıldığına işaret etti.

Covid-19 salgının ticari hayatın düzenini değiştirdiğine vurgu yapan Söyler, en büyük değişikliklerden birisinin alışveriş yönteminde gerçekleştiğini dile getirdi.

Söyler,online alışverişin bu süreçte revaçta olduğunun altını çizerek, fiziki olarak hizmet veremeyen işletmelerin ürünleri tüketicinin ayağına götürdüğünü, restoran ve tatlıcılar dahi paket servis usulüyle çalıştığını belirtti.

Bu süreçte online satışların hemen hemen tüm kategorilerde ve işletmelerde arttığını vurgulayan Söyler, "Gıda, market, temizlik, dezenfektan, kitap, oyuncak, küçük ev aletleri kategorilerinde e-ticaret sitelerinin satışları koronavirüs sürecinde yüzde 200 arttı.  İlk zamanlar acil ve temel ihtiyaçlar alınırken daha sonra kitap, moda, giyim ve teknolojik ev aletlerinin satışı da artış gösterdi. Bu kategorilerde artış yüzde 40'a yaklaştı." dedi.

Kargo sektöründe ciddi bir hareketlilik yaşandığını aktaran Söyler, sipariş adetlerinin yüzde 52 arttığını bildirdi.

"E-TİCARET ÇÖZÜMLERİNE İLGİ 15 KAT ARTTI"

CezeriSoft Genel Müdürü Söyler, salgın sürecinde internetten alışverişin ortalamanın çok üzerinde artması ve bazı işletmelerin e-ticaretin önemini daha iyi anlaması nedeniyle bu alandaki çözüm ve uygulamalara talebin arttığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık işletmeler satışlarını dijital ortama taşıyor. Salgın süreciyle birlikte daha önce internetten satışı olmayan işletmelerin e-ticaret çözüm ve uygulamalarına ilgisi yılın ilk 4,5 ayında, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 1400 arttı. Kimi firmalar e-ticaret sitelerini güçlendirirken, bazıları yeni internet sitesi açtı. Mesela bu süreçte satışı en çok artan temizlik ürünleri sektöründe e-ticaret ancak e-ticaret sitesi olmayan şirketlerin yüzde 62'si bu alana yöneldi."

“İNTERNETTEN KOLAY VE GÜVENİLİR SATIŞ İMKANI SAĞLAYAN YAZILIM SUNUYORUZ”

Osman Söyler, e-ticaret çözümlerine yönelik ilginin farkında olan girişimcilerin bu alana yatırım yaptığını kaydederek, CezeriSoft Yazılım Teknolojileri'nin de bu sektöre yatırım yapan şirketler arasında yerini aldığını söyledi.

Dünyanın düzeninin değiştiğini, teknoloji şirketlerinin buna ayak uydurması gerektiğini vurgulayan Söyler, şu değerlendirmelerde bulundu:

"CezeriSoft, genç ve kadın girişimcilere, esnaflara ve KOBİ'lere internetten satış imkanını daha kolay ve güvenilir bir yazılımla sağlamayı amaçlıyor. Özellikle genç girişimciler için farklı olanakları barındıran çözümlerimiz mevcut. KOBİ'lerimize, genç ve kadın girişimcilerimize sunduğumuz e-ticaret çözümleri sayesinde hem ülkemizin hem de onların ekonomisine katkı sunmayı, girişimincilerimizin önünü açmayı hedefliyoruz."

Söyler, bu süreçte kendilerine en çok talebin fiziki olarak dükkanlarını kapatan işletmelerden geldiğini belirterek, özellikle gıda sektörünün liderlik ettiğinin ardından ise temizlik ürünlerinin takip ettiğini belirterek şunları söyledi:

"İnternet adresi açacak kişilerin en çok isteği; güvenilirlik, kargolarla entegre olmak ve müşterilerle iletişim kurmak. Burada insanların hızlı ve güvenilir altyapıya sahip olması çok önemli. Biz de şirket olarak bu çözüleri sunuyoruz." 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR