Teknoloji alanında her gün yeni bilgiler ve yeni haberlerle karşılaştığımız bir dönemde yaşıyoruz. Bu haberler gün geçtikçe daha ilginç bir hal almaya başladı. Son günlerde ortaya çıkan haberlerden biri duyanları şok ediyor. birisi duyanları şok ediyor. Google Play'de bulunan 4 binden daha çok olduğu düşünülen uygulamanın gizlice ses kaydında bulunduğu belirtildi.

Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar için yeni bir tehdit uygulaması daha bulunuyor. Bununla birlikte cihaza indirdikten sonra habersiz bir şekilde ses kaydı yapan 4 binden daha çok Android uygulaması ortaya çıktı.

Siber güvenlik firması Lookout'un söz konusu durum ile yayınladığı raporla beraber gizlice ses kaydı yapan uygulamalar gündeme geldi.

Söz konusu rapora bakılırsa, Android uygulama mağazası Google Play'de insanları habersiz bir şekilde dinleyen 4 binden fazla uygulamanın bulunduğu görülüyor.

Bu uygulamalar bin ila 5 bin arası indirme rakamlarına ulaşan bir uygulama. Söz konusu meselenin yanı sıra bu uygulamaların arama yapma ve SMS gönderme gibi işleri de habersiz ve gizli bir şekilde gerçekleştirildiği belirtildi.