Galaxy Note 4'lerin bazo modellerinde kullanılan piller nedeniyle, FedEx Chain Supply tarafından toplatılıyor. 10.200 tane cihaz, pilinde görülen aşırı ısınma nedeniyle geri çağrıldı.

2016 yılında yaşanan Note 7 vakasının tam tersine, be sefer piller Samsung tarafından üretilmedi. Bu kez Note 4'lere FedEx Supply Chain tarafından pillerin sağlandığı belirtiliyor. AT&T'nin sigorta programı tarafından alınan piller, Aralık 2016 ve Nisan 2017 tarihleri arasında dağıtılmıştı.

ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu’nun (CPSC) açıklamalarına bakılırsa, Samsung ve FedEx ‘toplatılan pillerin bazılarının orijinal olmadığını ve çok fazla ısındığı’ sonucuna ulaştı. Söz konusu pillerin Note 4'ün üretimi için hazırlanan pillerden farklı olduğunu söylemek gerekiyor. Aşırı ısınan sahte pillerin ise nerede üretildiğine henüz ulaşılamadı.

GALAXY NOTE 8 NE ZAMAN GELİYOR

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Samsung telefonları yeni üyeleri ile tanışmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 8'in 23 Ağustos tarihinde New York'taki Samsung Unpackedetkinliği ile birlikte piyasalara tanıtımının gerçekleştirileceği artık biliniyor. Ancak telefonu heyecanla bekleyen kullanıcılarına kötü haber geldi. Galaxy Note 8’, almak isteyen kullanıcılar neredeyse bir ay kadar beklemesi gerekecek. Analistlerin düşünceleri ise Samsung Galaxy Note 8', piyasadaki raflarda en erken 15 Eylül tarihinde yerini alacak yönünde.