Bir Türk şirketi olan Rocwise Entertainment tarafından ülkemizde geliştirilen ilk “Hikâye Tabanlı First Person Shooter (FPS) Oyunu”, Soldiers of The Universe (SoTU), 14-17 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olan GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda oyunseverlerle bir araya gelmeye hazırlanıyor.
SoTU’nun hikâyesi, ana karakter Hakan’ın, babasının şehit olduğu haberini almasının ardından yurtdışındaki görevini bırakarak Türkiye’ye dönüş yapmasıyla başlıyor. Oyunun ilerleyen etaplarında, babasının görevini alan Hakan, yanındaki 3 kahraman Türk askeri ile beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğü için farklı gizli operasyonlar üstleniyor.Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen “Hikâye Tabanlı First Person Shooter” oyunu Soldiers of The Universe (SoTU), 14-17 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olan GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. SoTU, 14 Eylül 2017 tarihinden itibaren Steam adlı oyun platformu üzerinden dünya çapında erişilebilir olacak.
Konsepti, dizayn dokümanı, senaryosu Şubat 2017 tarihi itibarıyla biten ve hızlıca geliştirme aşamasına geçilen SoTU, “Hikâye Tabanlı FPS Oyunu” türünde Türkiye’de geliştirilen ilk oyun olma özelliğini barındırıyor. Oyunun konusunda Türkiye’nin terör örgütleri ile olan mücadelesinin olması SoTU’nun dijital oyun çevreleri tarafından dikkatini çekiyor.

Rocwise Entertaintment ekibi, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda yer alacak SoTU standında oyunseverleri ağırlayacak. Ekip, GameX Fuarı’nda gerçekleştirilecek lansman boyunca oyunseverlerin oyun hakkındaki öneri ve istek gibi geri bildirimlerini alarak oyunun tam sürüm süreci için değerlendirecek.