Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,Wikipedia'yı kullananları ilgilendiren yasakla ilgili açıklamada bulundu.

Katılmış olduğu canlı yayın programında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Ahmet Arslan’dan merakla beklenen konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katılmış olduğu TV programında uzun bir zamandır tartışılmaya devam eden Wikipedia ne zaman açılacak? sualine açıklık getirdi.

Bakan Arslan, Türkiye’de kullanımı yasaklanan Wikipedia’nın fayda sağladığına dair şüphe olmadığını ifade eden, yasaklanmasına sebeb olan yaptığı hataları düzeltmediği ve bunun yanında Türkiye'de bulunan editörleri hatalı içerikleri düzeltme noktasında önlendiği belirtildi.

Türkiye’deki editörlerin içeriği düzenlemek istemesine rağmen bu durumun Wikipedia merkezi tarafından önlendiğini iddia eden Bakan Ahmet Arslan, bir sonuca varılamadığını açıklamalarına ekledi.

Sitede yer bulan yüzlerce yanlış bilginin düzeltilmesi konusunda tüm uyarılarına rağmen bir adım atmadıklarını, bu sebeble de erişim yasağının hala kalkmadığını belirtti.

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI AHMET ARSLAN’IN WİKİPEDİA AÇIKLAMASI!

‘’Ne yazık ki, Wikipedia’da Türkiye için doğru olamayan algılara sebeb olabilecek o kadar fazla yayın bulunuyor ki, bu konuda kendilerini onlarca kez uyardık. Hatta, editörlerin bu konuda gerekli düzenlemeleri yapması mümkün olduğu halde, Türkiye’de bulunan editörleri yasaklayarak düzenleme imkanını ortadan kaldırmış haldeler.