Atari firmasının CEO'su Frederic Chesnais'e göre, Atari en son ve güncel bir konsol üzerinde çalışma yapıyor. Atari 2700'ün modern hâli olacağı ve güncel konsolun adını şuanlık koyamadık.dedi

Kısa bir röportajda demeç veren Chesnais, "Donanım sektörüne geri döndük" dedi. Atari'nin Nintendo'nun açtığı yolda yürüyerek bir minyatür konsol hazırlayacağı tahmin ediliyor.

80'lerin dehşet oyun konsolu üreten firma, HDTV destekli bir Atari 2600 yapabilir. Firmanın güncel konsolu Atari 5200, Atari 7800, Atari Jaguar oyunlarını da desteklerse gerçek bir 80'ler nostaljisi yaşatabilir. Fakat Nintendo'nun NES Classic'te gerçekleştirilen benzer bir yol izlerse, Atari 2600 tutarsa, diğer konsolların da minyatürleri ayrı olarak satışa çıkabilir.

Chesnais, konsolun PC'lerdeki bir teknolojiyi baz alacağını söyledi. Microsoft ve Sony de Xbox One ve PlayStation 4 için benzer bir yol izlemişti. Bunun sebebi de, geliştiricilerin oyunları, hâlihazırda alışık oldukları şekilde, PC üzerinde hazırlayabilmesini sağlamaktı. Böylece hazırlanan oyunlar da kolayca tüm platformlara uyumlu hâle getirilerek, geliştiricilere daha çok satış ve kazanç müjdesi veriyor.Yeni Atarinin çok eglenceli ve nostaljik bir oyun konsolu olacağı belirtiliyor.