ASELSAN'dan 38,8 Milyon Dolarlık İhracat

Savunma sanayi devi ASELSAN, uluslararası bir müşterisiyle 38,8 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Anlaşma ile birlikte bir elektro-optik ve haberleşme sistemleri satışı gerçekleşecek.

ASELSAN'dan 38,8 Milyon Dolarlık İhracat

Geçtiğimiz hafta 118 milyon avroluk ihracat anlaşmasını ‘Gökyüzüne Bir İz Bıraktık’ açıklaması ile duyuran ASELSAN, yeni bir anlaşmayı KAP’a bildirdi. Türk savunma devinin yeni anlaşması bir elektro-optik ve haberleşme sistemlerinin ihracatını kapsıyor. 38 milyon dolar tutarında 3 adet satış sözleşmesi imzalayan ASELSAN, teslimatlarını 2021-2022 yıllarında gerçekleştirecek.

İşte ASELSAN’ın resmi açıklaması:

"ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında elektro-optik ve haberleşme sistemleri ihracatıyla ilgili, toplam bedeli 38 milyon 822 bin 74 dolar tutarında 3 adet satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşmeler kapsamında teslimatlar 2021-2022 yıllarında gerçekleştirilecektir."

Öte yandan, açıklama detaylarında, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisine ilişkin, "Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir." değerlendirmesi yapıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR