ASELSAN Uluslararası Ödülün Sahibi Oldu

Yerli ve milli teknoloji şirketi ASELSAN, Stevie International Business Awards kapsamında gümüş ödülün sahibi oldu.

ASELSAN Uluslararası Ödülün Sahibi Oldu

Pandemi sürecini ilk günden itibaren ciddiyetle ele alıp yürüten ASELSAN, çalışanları ve paydaşlarına değer katan uygulamaları ile Stevie International Business Awards kapsamında gümüş ödülün sahibi oldu. Şirket, koronavirüs dönemindeki projeleri ile “Most Valuable Corporate Response – En Değerli Kurumsal Davranış” alanında ödüle layık görüldü.

PANDEMİ SÜRECİ YÖNETEN EN İYİ DÖRT ŞİRKET ARASINDA

ASELSAN, pandemi sürecinin ilk günlerinden itibaren çalışanlarına güvenli bir ortam sağladı. İş ortaklarına milyarlarca liralık destek sağlayarak tedarik zincirini devam ettirdi ve ekonomiyi destekledi. Ülke savunması için planlanmış olan seferberlik hali çalışma düzenini solunum cihazı üretimi için hayata geçirerek ihtiyaca hızla cevap verdi.

ASELSAN, hayata geçirdiği uygulamalar ile Defense News dergisine göre dünyada pandemi sürecini en iyi yöneten dört savunma şirketinden biri olurken, TSE Covid-19 Güvenli Üretim/Güvenli Hizmet Belgesini ilk alan şirketlerden oldu.

EN DEĞERLİ KURUMSAL DAVRANIŞ ÖDÜLÜ

Salgın sürecinde ASELSAN çalışanları ve ASİL Derneği de toplum yararına çalışmalarda bulundu. Faaliyetlere gönüllü katılan ASELSAN çalışanları, dernek vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine yüzbinlerce liralık kaynak aktardı.

Tüm bu çalışmalarının bir sonucu olarak “Stevie International Business Awards” kapsamında ASELSAN, koronavirüs dönemindeki projeleri ile “Most Valuable Corporate Response – En Değerli Kurumsal Davranış” alanında gümüş ödüle layık görüldü.

ÜRETTİĞİ SOLUNUM CİHAZLARI İLE DÜNYAYA NEFES OLDU

ASELSAN; COVID-19 salgını esnasında, Türkiye’nin güçlü kalabilmesi adına başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere bütün paydaşlarına kesintisiz ve güvenilir hizmet vermeyi sürdürdü. Savunma ve güvenlik alanlarında ihtiyaçlara cevap vermeye devam ederken, yerli solunum cihazının tasarlanması ve geliştirilen diğer sağlık teknolojileri ile Türkiye’de sağlık sektörünün gelişmesine öncülük etti. ASELSAN tarafından seferberlik ruhu ile üretilen solunum cihazları tüm dünyada nefes oldu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR