Hataları sebebiyle sürekli eleştirilen Apple haritalar uygulaması artık yeni bir strateji belirleyerek Google ve Yandex’i piyasadan silmeye çalışacak.

Apple Haritalar kendi branşında birinci olmak için Ar-Ge çalışmalarına hız verip yoğunlaştırdı.Apple Haritalar Uygulamasının geliştirilmesi için şimdi ise cihaz kullanıcısıyla irtibat halinde olacağı belirtildi.

APPLE HARİTALARI KULLANANLAR PARA KAZANACAK

Apple Haritalar uygulamasında yer alan büyük sorunlar TryRating adlı bir program üzerinden düzeltmesiyle birlikte göndermesi bekleniyor. Habertürk'ün haberine göre bunu yapan cihaz sahipleri 54 sent kazanacak. Bu oluşumdan Apple Haritalar ‘da günde 1000 hata düzeltmesi yapılması planlanıyor.

Bu tarz uygulamalarda listede birinci sırada olmak için, Apple gibi uygulama ve cihaz ekosistemi ile tam bir deneyim sunmak isteyen şirketler için önem arz ediyor. Yoksa sıkıntı yaratan her yan, rakibe kaçış için bahane oluyor.

İOS11’DE APPLE HARİTALARDAKİ TÜ SORUNLAR GİDERİLMESİ PLANLANIYOR

Apple geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği lansmanda iphone ve ipadler için kullanılan mobil işletim sistemi ios 11 tanıtıma sürdü. Şimdilik sadece beta sürümü kullanıcılarına sunan apple sonbahara doğru orijinal full sürüm piyasaya sürmesi bekleniliyor.bu sürümün tam haliyle piyasa sürülmesiyle birlikye Apple haritalardaki soruları çözüleceği umut ediliyor.