Kuzey Koreli şirket Myohyang firması 'Ryonghung IPad' isimli tabletin 1.2 Ghz işlemci, 1GB RAM ve 8GB sabit depolama alanı taşıması bekleniyor. Tablet HDMI bağlantısına ve klavyeye de sahip olacak.Kuzey Koreli şirket özellikle kendi ülkelerinde Apple'i piyasadan silmek için mücadele verceklerini belirttiler.

APPLE’A KUZEY KORE’DEN DEV RAKİP

Kuzey Koreli şirket Myohyang firması 'Ryonghung IPad' isimli tabletin Tanıtımda tabletin 3. ulusal teknoloji festivalinde ve 2016'da gerçekleşen fikri mülkiyet fuarlarında büyük takdir topladığı söylentiler arasında. Tablette WebMD adlı bir sağlık sitesinin Kuzey Kore versiyonu olarak nitelenebilecek bir yazılım yüklü olduğu söyledi.

Üretici Myohyang IT Company, yazılımın 1200 hastalığı teşhis ettiğini öne sürdü. Aralarında sözlüğün de bulunduğu başka uygulamalar da tablette ön yüklü olarak bulunuyor.

APPLE SON RAKİBİ RYONGHUNG IPAD

'Ryonghung Ipad' Kuzey Kore'nin piyasaya sürdüğü ilk tablet değil. Ancak bu tabletle birlikte ülke ilk kez iPad'in yapımcısı olan ABD'li şirket Apple ile boy ölçüşecek.Kuzey Koreli şirket tablet üretiminden sonra telefonda üreteceğini ve Apple ile her alanda yarışacak kapasitelerinin oldugunu vurguladılar.