Apple'dan yapılan beyannamede, bu sene nisan-haziran dönemini bilançosunda üçüncü çeyrek olarak kabul eden şirketin gelirinin geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7,1 artarak 45,4 milyar dolara yükseldiği açıklandı. Ayrıca, Apple'ın toplam gelirinin yüzde 61'inin uluslararası satışlardan elde edildiği bildirildi. Şirket, geçen yılın nisan-haziran döneminde 42,4 milyar dolar gelir yakaladı.

Öte yandan Apple, telif hakları nedeniyle, şimdi de Wisconsin-Madison Üniversitesi'ne oldukça yüklü miktarda ceza ödemek zorunda kaldı.

Bir Amerika Birleşik Devlet bölge yargıcı, Wisconsin-Madison Üniversitesi'nin bir patentini ihlal ettiği için Apple'ın 506 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiği kararını aldı. Üniversitenin lehine çalışan bir araştırma kuruluşuna ait bir patenti görmez Apple, davanın iki sene sürmesinden sonra en başta karar verilen cezanın iki katını ödeyecek.

Öte yandan Apple Haritalar yüzünden çok eleştiriliyordu. Apple bu sorunu çözmek için dâhiyane bir çözüm buldu.

Hataları sebebiyle sürekli eleştirilen Apple haritalar uygulaması artık yeni bir strateji belirleyerek Google ve Yandex’i piyasadan silmeye çalışacak.

Apple Haritalar kendi branşında birinci olmak için Ar-Ge çalışmalarına hız verip yoğunlaştırdı.Apple Haritalar Uygulamasının geliştirilmesi için şimdi ise cihaz kullanıcısıyla irtibat halinde olacağı belirtildi.

APPLE HARİTALARI KULLANANLAR PARA KAZANACAK

Apple Haritalar uygulamasında yer alan büyük sorunlar TryRating adlı bir program üzerinden düzeltmesiyle birlikte göndermesi bekleniyor. Habertürk'ün haberine göre bunu yapan cihaz sahipleri 54 sent kazanacak. Bu oluşumdan Apple Haritalar ‘da günde 1000 hata düzeltmesi yapılması planlanıyor.

Bu tarz uygulamalarda listede birinci sırada olmak için, Apple gibi uygulama ve cihaz ekosistemi ile tam bir deneyim sunmak isteyen şirketler için önem arz ediyor. Yoksa sıkıntı yaratan her yan, rakibe kaçış için bahane oluyor.