Apple tarafından yapılan reklamlarda, lansmanları yapılan ürünlerde saatin sürekli aynı olması birçok Apple kullanıcılarının dikkatini çekmiştir.

Apple’ın yaptığı telefon olsun internet olsun tüm reklamlarında bir zamanlar saat sürekli olarak 9:42’yi gösteriyordu. Apple’ın bu sırrı aslında çok basit bir ayrıntı. Steve Jobs, ilk iPhone’u saat 9:42’de anons ederek şöyle demişti: ‘Bugün Apple telefonu yeniden icat edecek.’

Appe’ın iPad’i 2010 senesinde tanıtması ile her şey değişti. Bu tarihten itibaren Apple bütün reklamlarında kullandığı cihazlar saat 9:41’i göstermeye başladı. Peki bu değişikliğin nedeni neydi?

Aslında bu basit değişikliğin önemli bir sebebi yok. Yalnızca saat 9.00'da başlayan iPad tanıtım programında iPad'in ekrana geldiği zamanın 40 dakika olması hesaplanırken küçük bir değişim nedeniyle yayınlandığı an 9.41'e denk gelmiş. O sırada işlevsel olan iPad saati de 9.41'i gösterdi.

APPLE DEĞİŞİKLİĞE GİTMEDİ

Apple yeni telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı resmen tanıttı. 5.5 inç ekranıyla gelen iPhone 8 Plus ve 4.7 inç'lik iPhone 8'in görüntüsü beklenin aksine iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'la birebir aynı. İnternete düşen görüntülerin ise tamamen yanlış olduğu görülüyor.