Apple önümüzdeki ay tanıtacağı iOS 11’de, kullanıcılarının karşısına yepyeni özellikleri ile çıkacak. Geliştiricilere yönelik oluşturulan beta versiyonda ekran parlaklığını ayarlama seçeneği kullanıcılar tarafından ilk bakıldığında görülmüyor.

Ekran parlaklığı cihazın pilini en çok etkileyen özellik olduğu için ekran parlaklığı bir takım kullanıcılar için çok önemli bir yer tutuyor. iOS 10’da otomatik parlaklığı açıp kapamak isteyen kullanıcılar için ayarlar>ekran ve parlaklık yönergeleri olarak yapılıyor. Lakin bu özellik iOS 11’de gizlenmiş durumda. Kullanıcılar otomatik parlaklığı açıp kapatmak için ayarlar>genel>erişebilirlik>ekran kolaylıkları seçeneklerini takip etmek gerekecek.

Diğer yandan, Apple’ın 10. senesine özel Eylül ayında piyasaya resmi olarak tanıtılacağı düşünülen iPhone 8’in yeni renkleri belli oldu. Ortaya çıkan yeni renkler, Apple kullanıcılarını bir haylı heyecanlandırdı. Bundan önceki cihazlardan farklılık gösterecek olan bakır rengi iPhone 8, şimdiye kadar piyasada bulnan renklerin arasında en çarpıcı olan rengi.

iPhone modellerinin her bir rengine kendine ait bir isim veriyor. Weibo sosyal ağında söylentilere kulak verilirse, bakır renkli yeni iPhone 8’in adı Blush Gold.