İşte Apple'daki görevlerinden ayrılarak teknoloji dünyasında çok kritik yerlere gelmiş en önemli 5 teknoloji dünyasının tanıdık isimi bu yazımızda yer almakta.

ANDRY RUBİN ( ANDROİD )

Apple'dan ayrılıp 2005 yılında Android bünyesinde işe başlayan Andry Rubin daha önceleri Apple'da üretim mühendisi olarak görev alıyordu. Android ile beraber mobil işletim sistemi hayatında liderlik koltuğuna oturan ad olan Rubin, daha sonra ise Essential Phone adlı kendi markasını oluşturdu.

TRİP HAWKİNS ( ELECTRONİCS ARTS )

1982 senesinde Apple'daki strateji ve pazarlama direktörlüğü görevinden ayrılarak Electronics Arts'ı kurdu. Çok kısa bir zaman da şirketi muhteşem oyunlar ile beraber liderlik koltuğuna taşıdı.

REİD HOFFMAN ( LİNKEDIN )

1996 senesinde Apple'ın çevrimiçi hizmet sistemindeki görevinden ayrılan Reid Hoffman, 2002 senesinde ünlü sosyal ağ sitesi LinkedIn'ın temellerini atmıştı. LinkedIn şimdilerde 400 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip.

EVAN DOLL ( FLİPBOARD )

2003 ile 2009 seneleri arasında Apple'da görev alıp ve yazılım mühendisi olarak çalışmış olan Doll, Apple'dan 2009 senesinde ayrılarak ünlü sosyal ağ sitesi Flipboard'ın temellerini atmıştı.

TONY FADELL ( NEST )

Bir zamanlar Apple'ın en fazla satan müzik playeri olan iPod'un atası olarak adlandırılan Tony Fadell, 2008 senesinde Apple'daki görevinden ayrıldı. İki sene sonra Nest'in temellerini atmış olan Fadell, 2014 senesinde Ocak ayında 3.2 milyar dolarlık fiyat etiketiyle şirketini Google'a satmıştı.