Telefon güvenliğinde çok titiz çalışan Apple, devamlı iOS güncellemeleri ile meydana gelen güvenlik açıklarını kapatıyor. Lakin Apple güvenlik konusunda gözüktüğü kadar başarılı olmadığı ortaya çıktı.

EverythingApplePro adlı YouTube kanalı, 500 dolarlık cihaz ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ekran kilit şifresini kırdı. iOS 10.3.3 ve iOS 11 yüklü iPhone’larda çalışan bu ürün, iOS'te yakaladığı güvenlik açığı sayesinde şifreyi kırıyor. iPhone'da, 4 haneli olsa da şifreyi kırmak oldukça zor. Şifre ardı ardına yanlış girildiğinde, iOS kendini korumaya alarak tekrar şifre onayı için 1 saat bekletiyor. Ama söz konusu cihaz ile bu sorun dert değil.

500 dolarlık cihaz, iPhone'a Lightning girişinden bağlanıyor ve şifreleri bulmak için bir takım kodlar gönderiyor. iPhone kendini koruma moduna alsa bile cihaz sıfırlanıp iOS sürümünü baştan kuruyor. Böylece çok güvenilir dediğimiz şifre kırılıyor.

İPHONE 8’İN FİYATI

Tüm dünyanın ve Türkiye’deki İphone severlerin merakla beklediği İphone 8’in fiyatı belli oldu. Buna göre İPhone 8'in fiyatı 1000 ile 1200 dolar olması bekleniliyor. pple’a yakın haber sitelerine göre iphone 8,bu yıl içinde çıkması planlanıyor.İphone severlerin merakla beklediği İphone 8 ve Iphone 8 Plus, 17 Eylül 2017 gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor.