Apple Watch Series 3’le beraber gelecek olan yenilikleri incelediğimizde Bloomberg'in raporuna göre; Apple Watch Series 3, LTE modemine sahip . Rapor ayrıca Apple Watch'ta tasarım değişikliğinin zamanının geldiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Apple Watch Series 3, yeni LTE özelliği ile artık iPhone'dan bağımsız çalışabilir.

İPhone X'in çıkmasıyla beraber Apple, tüm ürünlerinde devrim gibi yeniliğe gitme kararı aldı. Bu yeniliklerden nasibini Apple Watch'da aldı. 

Apple Watch Series 3’e gelecek olan LTE çipi sayesinde, artık Apple Music, sosyal medya uygulamaları ve diğer internet gereksinimi olan uygulamalar, iPhone'a gerek kalmadan direkt Apple Watch Series 3 üzerinden kullanılabilecek.

Apple Music üzerinden, artık her yerde müzik dinlenebileceği, iMessage’dan telefona bağlı kalmadan mesaj atılabileceği, kısaca internet üzerinden yapılması gereken ve dolayısıyla iPhone ile bağlantı gerektiren her türlü işlemin Apple Watch üzerinden yapılabileceği belirtiliyor.

Öte yandan Apple'dan artık eski popülaritesi olmayan pek çok cihaz artık desteklenmiyor. İşte Apple'ın yüzüne bakmadığı cihazların listesi şu şekilde..

iPhone (birinci nesil)

iPhone 3G

iPhone 3GS

iPhone 4

İPhone 5