Çin’in sosyal medya sitesi Weibo’da görülen yeni fotoğraflar, Apple’ın telefon haricinde 60 inçlik OLED Apple TV gibi bir proje üzerinde faaliyet gösterdiğinin habercisi. Benjamin Geskin’in paylaşımlarına bakılarak gerçek olduğu anlaşılan bu fotoğraflar net olmadıkları için, televizyonun görüntü kalitesi hakkında yorum yapmak epey zor. Bu nedenle televizyona dair bir şeyler söylemek imkansız. İki görsel 1994 senesinin Apple Quicktake fotoğraf cihazıyla çekilmiş gibi gözüküyor.

Diğer taraftan bu çekimlerin kalitesi epey düşük. Böyle düşük ışık şartlarnda çekilen fotoğraflar çoğunlukla sahte çekimlerde görülen özelliklerden biri. Çoğu insan bilinçli bir şekilde kötü kaliteden faydalanarak, Apple çıkartmalarını ilgisiz cihazlara karşı uygulamaya koyabiliyor.

Bir başka değerlendirme ise, Apple logosu gerçek olsa bile, bir monitör yerine bir televizyon olarak belirtilecek bir şey bulunmuyor. Yani OLED cihazı hakkında ortada net bir kanıt gözükmüyor.

APPLE KARINI VE GELİRİNİ ARTIRDI

Apple'dan yapılan beyannamede, bu sene nisan-haziran dönemini bilançosunda üçüncü çeyrek olarak kabul eden şirketin gelirinin geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 7,1 artarak 45,4 milyar dolara yükseldiği açıklandı. Ayrıca, Apple'ın toplam gelirinin yüzde 61'inin uluslararası satışlardan elde edildiği bildirildi. Şirket, geçen yılın nisan-haziran döneminde 42,4 milyar dolar gelir yakaladı.