iOS geliştiricilerini senelerdi 64 bit uygulama kodlamaya doğru iten Apple, en sonununda bunu zorunlu kılarak sorunu çözmeye çalışıyor.

Hâlihazırda 32 bit yazılımların yeterince performans vermediğini ve kalite standartlarına uygun olmayan 32 bit yazılımları artık yer vermeyeceğini duyurdu. Apple, gelecek nesil iOS versiyonlarında 64 bit dışındaki hiçbir uygulamaya yer vermeyecek.
Apple Store`da yapılan aramalarda 32 bit aramaların bu akşam WWDC`de açıklanması beklenen İOS 11 ve devamındaki sürümlerde kesinlikle 32 bit yazılımlara yer almayacağını duyurdu.

Apple bu hafta içinde İOS 11 lansmanını düzenleyerek İOS 11 Apple severlerin kullanımına sundu.

iOS 11'i NERDEN İNDİREBİLİRİM?

İOS 11 şuanda beta sürümüyle kullanıcısının karşısında. Apple'ın geliştirici programına kayıtlı kişiler, iOS 11'i indirebilecekler. Yıllık 99 dolar ücretle bu programa katılabilirsiniz.Para vermeden iOS 11'i denemek isterseniz, sonbaharda tam sürümün çıkmasını bekleyebilir, acele ediyorsanız da yayındaki beta sürümünü indirip telefonunuza kurabilirsiniz.

APPLE ARTIK GÜNCELLEME GÖNDERMEDİĞİ CİHAZLAR

Apple eski cihazlarına güncelleme göndermeyecek.Apple müşterileri bunu tepkiyle yaklaşsa da Aplle kararını değiştirmeyeceğe benziyor. İşte güncelleme alamayacak olan cihazların listesi.

Desteği kesilen iPhone modelleri şu şekildedir.
iPhone (birinci nesil)
iPhone 3G
iPhone 3GS
iPhone 4
İphone 5