Android Kullanıcıları Bilgisayarlarından Kısa Mesaj Gönderebilecek

Google, anlık mesajlaşma alanının önde gelen oyuncuları WhatsApp, Messenger ve Apple'ın iMesseage’ına karşı yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor

Android Kullanıcıları Bilgisayarlarından Kısa Mesaj Gönderebilecek

Son kullanıcılar için Allo, kurumsal iletişim ise Hangouts uygulamalarını sunan Google, ayrıca Android telefonlarda basit bir SMS uygulaması olan Android Mesajlar uygulamasına sahip. Ancak bu uygulamaların hiçbirisi, en çok kullanılan anlık iletişim uygulamaları arasında yer almıyor.

Android Police sitesi, Google’ın mobil işletim sistemi için geliştirdiği en güncel Android Mesajlar uygulamasının kaynak kodlarını inceledi ve heyecan yaratan iki özelliğin ekleneceğini fark etti.

Google’ın Android Mesajlara eklemeyi planladığı ilk özellik, kullanıcıların bilgisayarları üzerinden de kısa mesajlar göndermesine olanak tanıyacak. Tıpkı WhatsApp Web gibi çalışacağı fark edilen sistem, bir QR kodun telefona okutulmasıyla birden fazla bilgisayardan kısa mesajlar gönderilmesini mümkün kılacak.

Google’ın ayrıca Mesajlar uygulamasını yeni özelliklerle donatarak, WhatsApp ve Apple iMessages ile rekabet edebilecek seviyeye getireceği söyleniyor. Daha yüksek çözünürlüklü görsel gönderme, karşıdakinin yazdığını gösterme ve anlık iletişim uygulamalarında görmeye alıştığımız birçok özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor.

Öte yandan “Pixel 2” ve “Pixel 2XL” telefonlarıyla 2018’e büyük satış potansiyeliyle giren Google, 1.1 milyar dolara HTC’nin telefon dizayn departmanını satın aldı. Bu konuda bir demeç yayınlayan Google: “İnanılmaz derecede yetenekli ekip, gelecek yıllarda daha da iyi ve daha yenilikçi ürünler üzerinde çalışıyor.” dedi.

AR-GE, GOOGLE'A GEÇTİ

Bu satın alma işlemi, 2 binin üzerinde HTC çalışanının Google’a geçmesi demek. Tayvanlı markanın VR teknolojisi üzerinde bir etkisi olmamasına rağmen, Ar-Ge ekibinin çoğunluğunun Google’a geçiyor olması, markanın yavaş yavaş Google'a geçtiğini gösteriyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR