Amerika Birleşik Devletli teknoloji devi Google, Android'de açık ve kusur bulan kişiler için çıtayı yükseltti. Geçtiğimiz sene kusur bulana 50 bin dolar ödül vereceğini açıklayan firma, bu yıl ödül miktarını 4 katına çıkardığını duyurdu.

Akıllı telefonlarda güvenlik olmazsa olmazlardan ve en önemli şey artık şirketler için güvenlik. Zira akıllı cihazlar artık hayatımızın bir nesnesi oldu ve en özel bilgilerimiz ve anılarımızı bile birçok veriyi akıllı telefonlarda depoluyoruz. Buna banka hesabları ve kimlik bilgileri de dahil olduğu biliniyor.

GOOGLE ANDROİD’DE HATA BULAN KİŞİYE 200 BİN DOLAR PARA ÖDÜLÜ VERECEK

İşler böyle olcunca her birey akıllı cihazının üst düzey güvenlikli olmasını istiyor. Apple, akıllı cihazlarında en üst düzey güvenlik fırsatına sahip oldugu için bu konuda diğerlerinden daha şanslı. Fakat Google için aynı şey söylenemez. Güvenlik Açıkları olan Android, sık sık virüs saldırılarına maruz kalıyor.Son zamanlarda virüslü yazılım olaylarında artış göstermesiyle Android de yeni bir oluşuma geçti. Google, Android’de kusur bulan kişiye 200 bin dolar para ödülü vermeye karar verdi.