Online akademik çeviri platformunda hizmetin öncüsü ve kaliteli adresimiz Protranslate.net, bireysel veya kurumsal çeviri taleplerinizi alanında uzman çevirmen, editör ve kalite kontrol kadromuzla; en son teknoloji ve yöntemleri kullanarak, hızlı ve güvenilir olma kriterlerini, profesyonel anlamda istifadenize sunuyoruz.

Çeviri,söz veya yazı içeren her türlü metnin, kullanılan anadilden farklı bir dile ya da farklı bir dilden kullanılan ana dile olduğu gibi aktarılması, tercüme edilmesidir.

            Akademik Çeviri,genel olarak bilim alanında yazılmış ve bilimsel bilgiler, ifadeler, ayrıntı ve açıklamalar içeren, bünyesinde farklı teknik terimleri barındıran her türlü metnin diğer bir dile tercüme edilmesidir.

            Akademik Çeviriye Kimler İhtiyaç Duyar?

            Akademik alanda çeviri gereksinimi; lise ve üniversite öğrencileri (önlisans, yüksek lisans, doktora, master eğitimi alanlar) kendilerinden istenen ödevleri, tezleri, raporları hazırlamak veya özel ilgi alanı dahilinde araştırma yapanlar, daha fazla ihtiyaç duyarlar.

            Akademik Çeviri Konuları Nelerdir?

            Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Ekonomi – İşletme, Mühendislik, Sağlık Bilimleri gibi an başlıklar altındaki mevcut gruplarda yer alan; tıp, hukuk, fizik, matematik, edebiyat, biyoloji gibi çok çeşitli alanlarda tercüme yapılmaktadır.

            Çalışmalarımıza verdiğimiz önem ve müşteri memnuniyeti odaklı misyonumuz sayesinde Protranslate.net,tercih edilirlik potansiyelini en üst sıralara taşıdı. Her alanda konusunda tecrübeli ve tercüme yaptığı dile ana dilinden farksız düzeyde vakıf olan çevirmenlerimiz; akademik çeviri kriterlerinde gerekli eğitimi almış uzmanlardan oluşuyor.

Günlük ve genel yapılan çevirilere göre farklı bir çalışma tekniği gerektiren Akademik Çeviri - Protranslate.net Terminoloji Bilimi’nin önemini ortaya koyuyor. Çünkü bilim dünyasında kullanılan çeşitli ve özel teknik kavramlar mevcuttur. Terminoloji uygulamasının eğitimini almış uygulamasını bilen tecrübeli çevirmenler yaptıkları tercüme esnasında bu kavramları olması gerektiği gibi düzenleyerek; hem doğru hem de yeni bir sunum özelliği kazandırıyorlar. Böylece akademik çeviri aşamasında metin için büyük önem arz eden anlam bütünlüğü bozulmuyor, yanlış sözcükler kullanılmıyor, cümlenin akışı ve anlam özellikleri deforme olmuyor.

            Akademik Çeviri yapılan dilin gramer kurallarını kapsayan her türlü ayrıntının bilinerek, bilinçli ve sistemli çevirilerle taleplerinizi birebir karşılıyoruz.