ABD Ticaret Bakanı Ross'tan 'Huawei' Açıklaması!

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından en çok etkilenen şirketlerin başında gelen Huawei ile ilgili bir yumuşama sinyali olmasıydı.

ABD Ticaret Bakanı Ross'tan 'Huawei' Açıklaması!


ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından en çok etkilenen şirketlerin başında gelen Huawei ile ilgili bir yumuşama sinyali olmasıydı.

İki ülke arasındaki anlaşmanın ilk aşamasının bu ay içinde imzalanabileceğini açıklayan ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD merkezli firmaların Huawei’ye ürün satmaları için “çok yakın” bir zamanda lisans alacağını vurguladı.

Söz konusu anlaşmanın komplike bir yapıya sahip olduğunun altını çizen Ross, Çin ile ticaret görüşmeleri için “İyi bir durumdayız, güzel bir süreç geçiriyoruz” dedi.

Huawei ile ticaret yapmak için 260 ABD'li şirketten talep ile karşılaştıklarını bildiren Ross, her başvuruya lisans verilmeyeceğinin altını çizdi.

ABD Başkanı Trump, ülke basınına aktardığı açıklamada "Öncelikli olarak anlaşma istiyoruz. Buluşma yeri, bana göre çok kolay olacak” ifadeleri kullanmıştı.

ABD, ülkenin ulusal güvenliğini tehdit ettiği iddiası ile ABD’li şirketlerin Huawei ile ticaret yapmasına Mayıs 2019’da yasak getirmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri