Apple'ın elamanlarına özel seneler öncesinden hazırlamış olduğu, fakat seri üretimine sokmadığı ayakkabısı açık artırmaya çıkardığını duyurdu.Bu ayakkabının fiyafı 30 bin dolar yani  Fiyatı 110 bin Türk Lirası olduğunu açıkladı.

iPhone, iPad gibi akıllı ürünlerle teknoloji dünyasına damgasını sıkı sıkıya vuran 'Apple' firması 30 bin dolarlık yani 110 bin Türk Lirası değerindeki ayakkabısını satışa sundu. Bir zamanlar tekstil ürünlerinin üretimiyle de ilgi alanında olan Apple, senelerin ardından ürettiği ayakkabıyı satışa sunmaya karar verdiğini dünya kamuouyuna duyurdu. 1990'lı senelerde Apple'ın elemanlarına özel hazırladığı, fakat hiçbir zaman endustriyel üretime geçilmediği beyaz sneaker ayakkabı oldukça yüksek bir fiyata internette yerini buldu.

ABD'de 15 bin dolara açık artırmaya çıkarılan ayakkabının 30 bin dolara ( yaklaşık 110 bin TL) alıcı bulması bekleniyor. Beyaz sneaker modasının güncel olması sebebinden, Apple ayakkabının fiyatını yükseltmeye karar verdi.

Günümüzün en büyük teknoloji şirketi olan Apple’ın bu ürünü, açık arttırmaya çıkardığı ilk ürün değil. Geçen sene, Apple'ın kurucusu olan Steve Jobs'a ait bir deri ceketi açık arttırmada 22 bin 400 dolara satmıştı.