Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alım Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur işe alacağını duyurdu. Peki, personel alımları ne zaman bitecek? Personel alımı başvuru koşulları nelerdir?

09.10.2020-12:51 - (Son Güncelleme: 29.10.2021-15:46)Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alım Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur ve işçi alımları yapacağını geçen haftalarda açıklamıştı. Bu yılın son işe alımı olacak bu iş ilanında son haftanın içerisindeyiz. Bir süre önce başlayan Tapu ve Kadastro personel alımı ilanı gelecek hafta başında bitecek. Peki, tapu ve kadastro memur alımı ne zaman bitecek? Tapu kadastro personel alımı başvuru şartları nelerdir?

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTECEK?

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre İstanbul'da bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü için personel alımı yapılacak. Başvurular elektronik ortamda yapılabiliyor. 25 Ekim'de başlayan personel alımı başvuruları, 1 Kasım 2021 mesai saati bitiminde sona erecek. Başvurular tapu kadastronun kendi sitesinden yapılabiliyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü için 18 adet sözleşmeli tekniker ve 1 tane de sözleşmeli personel alımı yapılacak. Maaşın 4 bin TL civarında olacağı ön görülüyor.


BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 18 adet sözleşmeli tekniker ve 1 tane de sözleşmeli büro personeli alımı yapılacak. 2021 tapu kadastro  alımları için başvuru şartları şunlardır:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1),(4),(5),(6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

- 2020 yılı KPSS-P93 (B) puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak.

- Adaylara ait KPSS puanı, eğitim, mezun olduğu bölüm, askerlik, adli sicil kaydı ve kimliğine dair bilgiler başvuru esnasında e-devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı temin edilerek başvurular alınacağından adaylardan bu aşamada belge istenilmeyecektir. Adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Atanmaya hak kazanan adayların ibraz edecekleri belgeler ayrıca yayımlanacaktır.

- Tapu ve Kadastro Meslek Yüksekokulu ve Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi ile Gayrimenkul Yönetimi bölümlerinden mezun olmak. 

PERSONEL ALIMI BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

- Diploma veya mezuniyet belgesi

- KPSS sonuç belgesi (internet çıktısı)

- Fotoğraf

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal