PORTEKİZ BASININDAN GALATASARAY HAKKINDA FLAŞ İDDİA

Portekiz basını Sarı Kırmızılı takım hakkında flaş bir iddia ortaya attı. Portekiz’in en çok satan gazetelerinden olan O Jogo, Galatasaray’ın Sporting Lisbon’un hocası Jorge Jesus’a teknik adamlık teklifinde bulunduğunu yazdı.
Sarı Kırmızılı takımın Başkanı Dursun Özbek geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada Igor Tudor ile yola devam edeceklerini açıklamıştı. Buna rağmen Galatasaray camiası içinde birçok kişinin Hırvat teknik adamdan rahatsız olduğu biliniyor.

JORGE JESUS KİMDİR

Jorge Jesus 24 Temmuz 1954 tarihinde doğdu. Jesus doğmuş olduğu yerin takımı Amador’da futbola başladı. Futbol kariyerini 1990 senesinde Almancilense takımında noktaladı.

2008 yılında Braga takımın teknik direktörü olan Jesus, ardından Benfica’nın başına geçti. 2009 yılından 2015’e kadar Benfica’yı çalıştıran teknik adam flaş bir kararla Sporting Lisbon’un hocası oldu.

Jorge Jesus’un takımı Sporting Lisbon Portekiz Liginde 3. Sırada yer alıyor.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takımda gidecek oyuncularda şimdiden belli oldu. Galatasaray'da Hakan Kadir Balta, Aurelien Chedjou, Lionel Carole, Linnes, Cavanda gibi isimlerin sezon sonu takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor.