VESELİNOVİC HAYATINI KAYBETTİ

Sarı Lacivertli takımın bir dönem teknik direktörlüğünü yapan Tudor Veselinovic, Yunanistan’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 87 yaşında hayatını kaybeden efsanevi teknik adam 1984-1985 ve 1988-1990
sezonlarında Sarı Lacivertli takımı çalıştırmıştı. 1988-89 sezonunda Fenerbahçe’yi 103 gol ile şampiyon yapan Veselinovic Türk futbol tarihinde bir ilke imza atmıştı. Veselinovic 1997 yılında yarım sezon Sarı Lavicertli kulübün başında durmuştu.

VESELİOVİC’İN EŞİ FENERBAHÇE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Veysel lakaplı Sarı Lacivertli kulübün deneyimli teknik adamıı yaklaşık üç haftadır yoğun bakım tedavisi görüyordu. Veselinovic’in eşi Milka kısa bir zaman önce yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirmişti: ''Veselinovic’ten her an kötü bir haber alabiliriz. Maddi sıkıntılar içinde bulunuyoruz. Bizi Fenerbahçe kulübünden kimse aramadı.''

Diğer yandan Veselinovic’in ölmesi ile birlikte eşi cenazesini parasızlıktan dolayı nasıl alabilirim diye düşünce içerisine girdiği bilgisi verildi.

Veselinovic Türkiye’de son olarak 1997 yılında Rıdvan Dilmen ile birlikte Sarı Lacivertli takımın başına geçmişti. Yarım sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran deneyimli teknik adam Türkiye’de Bakırköyspor, Gaziantepspor ve Karşıyaka gibi takımları da çalıştırmıştı.