Bu sezon Süper Ligde istediği başarıyı elde edemeyen Galatasaray önümüzdeki sezon için yapılacak transferlerin peşine şimdiden düştü. Sarı Kırmızlı ekip bu dönemin aksine önümüzdeki sene daha kuvvetli ve şampiyonluğa oynayan bir takım kurma içinde.

Transfer çalışmalarına başlayan Sarı Kırmızılılarda ilk etap takım içinde gönderilecek oyuncuları belirlemek olacak. Takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılan oyuncular Cavanda, Linnes, Carole, Hakan Kadir Balta ve Aurelien Chedjou. Galatasaray bu oyuncuların yerini yapacağı transfer ile doldurmak istiyor.

EBOUE’DEN GALATASARAY’A TRANSFER ÖNERİSİ

Galatasaray’ın eski futbolcusu Emmanuel Eboue Sarı Kırmızılı takıma oyuncu önerdi. Eboue yapmış olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu:
''Zabaleta’nın kalitesini asla tartışamayız. O çok yetenekli bir futbolcu. İngiltere Liginde uzun seneler boyunca top oynadı. Büyük bir kulüpte 9 sene kalabilmek hiç kolay bir durum değildir. Zabelata bulunduğu bölgenin en iyi isimlerinden bir tanesidir. Galatasaray eğer bu ransferi gerçekleştirirse bu gerçekten çok doğru bir karar olur.'' 

Eboue sözlerinin devamında eski takım arkadaşı Sabri’den de şu şekilde bahsetti: ''Sabri Sarıoğlu benim çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Ancak Galatasaray Zabaleta transferini eğer gerçekleştirirse Sabri’nin işi gerçekten çok zor olacaktır'' dedi.