Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, milli takımda teknik adamlık görevine Real Madrid'in başında bulunan Zinedine Zidane'ın gelmesini istediğini beyan etti.

Fransa'nın radyo kanalı RMC' ye konuşan Le Graet, 18 aydır vazifesini yaptığı Real Madrid ile kazandığı kupalarla adından söz ettiren Fransız teknik patron Zidane'dan övgüyle dolu sözler ile bahsetti.

Futbolculuğu döneminde Fransa'nın 1998'de düzenlenen FIFA Dünya Kupası' nı kazanmasında başrolü üstlenen Zidane'ın milli takımı çalıştırması gerektiğini söyleyen Başkan Le Graet, "Zidane bir gün Fransa Milli Takımı'nın başına geçmeli. Bu, mantıklı bir seçim olur. Umarım, ileride bu yönde bir düşüncesi olur." yorumlarında bulundu.

Zidane' ın Real Madrid' de elde ettiği başarılar ile kulübün efsane isimleri arasına girdiğini ve bu sebeple öncelikle oradaki amacını tamamlaması gerektiğini belirten Le Great, "Bugün, Zidane'ın Real'e katabileceği daha çok şey var ve kulübüyle mükemmel bir uyum yakaladı. Başardıklarına hala inanamıyorum." cümlelerini kullanarak Zidane' ı onore etti.

LE GRAET'İN ZİDAN HAKKINDAKİ YORUMU

Başkan Le Great, Real Madrid'de teknik patronluk görevine gelmeden önce Zidane ile görüşme fırsatı bulduğunu belirterek, "Konuşmamızda, ona Bordeaux veya Fransa'da başka bir takımı çalıştırarak tecrübe edinmesi konusunda öneride bulunmuştum. Real Madrid'de başarılı oldu ve beni yanılttı." şeklinde ifadelerde bulundu.