'Zekeriya Alp, Beşiktaş'ın Tarafında!'

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, MHK Başkanı Zekeriya Alp'e karşı gelen tepkiler üstüne açıklamalar yaptı.

'Zekeriya Alp, Beşiktaş'ın Tarafında!'

'Zekeriya Alp, Beşiktaş'ın Tarafında!'

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, üyelerin yergileri üstüne Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'i savunan cümleler kurdu.

Siyah-beyazlı kulübün Vodafone Park'ta yapılan divan kurulu toplantısında kürsüye çıkan Yamantürk, "Konuşmacılar heyecana kapılarak Zekeriya ağabey ile ilgili kendisinin hak etmediği, Beşiktaş'ın değeri olan birini rencide edecek şekilde konuşursak, 'Bulursun, bulursun' diyorlar ama yeni Zekeriya Alpler, Beşiktaş'a hizmet edecek insanlar bulamayız. 'Beşiktaş için neden mücadele etmedi' diyorlar. Ben bütün mücadeleyi yaptığını biliyorum." dedi.

"Zekeriya Alp istifa edecekti"
"Beşiktaş'ın menfaatini koruyor"

Zekeriya Alp'in Beşiktaş'ın menfaatini savunmak için çaba gösterdiğini belirten Yamantürk, şu sözleri söyledi:

"Kendisiyle çok sık konuşuyorum. İstifa da bir hizmettir tabii ki ama oraya kimin geldiği önemli. İsim verip millete cevap hakkı vermeyeyim. Bir başka kulübün mensubunun gelmesi bizi daha mı güçlü yapacak? Zekeriya ağabey, Beşiktaş'ın menfaatini savunmak için kiminle gerekiyorsa görüşüyor ve bunu çok akıllı olarak ortalık yerde kavga ederek değil, kapalı kapılar ardında konuşuyor. Kendisine kalsa istifa edecekti. Çok üzülüyor, çok kıymetli biri. Kendisinin üslubu, kavgayı kapalı kapılar ardında yapmaktır. Beşiktaş'ın menfaatini doğru şekilde savunduğuna da emin olabilirsiniz. İnanın ben şahidim, Beşiktaş'ın menfaatini koruyor."

"Yetki Zekeriya ağabeyde değil, IFAB'da"

Yamantürk, bir üyenin Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında gerçekleşen karşılaşmada olanlar için Alp'in 'Hakem hatası' dediğini söylemesinin üstüne, "Bu detaya girersek buradan çıkamayız. Burada yetki Zekeriya ağabeyde değil, IFAB'da. Onun cevabını veriyor. Zekeriya ağabey benim sevdiğim, hürmet ettiğim Beşiktaşlı bir ağabeyimizdir." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR