Sarı Kırmızılı takımda 2 yıldız oyuncu transfer ediliyor. Galatasaray’ın, bir süredir peşinde olduğu Fas asıllı oyuncu Younes Belhanda'yı kadroya katmak için çalışmalara son sürat başladı. Aslan Belhanda transferinde istediği sonuca sonunda ulaştı. Galatasaray Faslı oyuncunun, hem kendisi hem de kulübü Dinamo Kiev ile anlaşma sağladı.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takım forvet bölgesi için transfer çalışmalarına başladı. Sarı Kırmızılı takım Bafétimbi Gomis transferinde sona yaklaştı. 31 yaşındaki Fransız yıldız oyuncu ile Sarı Kırmızılı takım 2+1 yıllık anlaşma sağladı.

Bafétimbi Gomis’in kısa bir zaman içerisinde İstanbul’a gelip Sarı Kırmızılı renklere imza atması bekleniyor. Galatasaray bu transfer ile takımdan ayrılan Alman futbolcu Lukas Podolski’nin yerini doldurmayı planlıyor.

GİDEN OYUNCULAR BELLİ OLMUŞTU

Sarı Kırmızılı takımdan Lukas Podolski, Bruma, Aurélien Chedjou gibi isimler takımdan kesin olarak ayrıldı. Ayrıca Aslan Sabri Sarıoğlu ile sözleşme yenilemedi. Böylece SArı Kırmızılı formaya yıllardır emek veren Sabir Sarıoğlu ile de yollar ayrıldı. 

Galatasaray'ın yeni yaptığı transferleri kısa bir zaman içerisinde resmi olarak açıklaması bekleniyor.