Romanya Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Steaua Bükreş  isminin FCSB olarak değiştirilmesinin oy birliğiyle kabul edildiği bildirildi.
 
Romanya futbol tarihinin en başarılı kulübü Steaua Bükreş, isminde yer  alan "Steaua" ifadesinin telif hakkının orduya ait olması ve bu ismi yasa dışı  kullandığı iddiasıyla Romanya Savunma Bakanlığı tarafından 2011 yılında açılan  davayı kaybetmişti.
 
Mahkeme kararında, 1947 yılında ordu tarafından kurulan futbol  kulübünün 1998 yılında devlet himayesinden çıkarak özelleştiği ve 2004'ten bu  yana söz konusu ismi yasa dışı kullandığı ifade edilmişti.
 
Steaua Bükreş, ligde elde ettiği 26 şampiyonluğun yanı sıra 1986  yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ve Avrupa Süper Kupası'nı kazanmıştı.

FC Steaua Bucureşti, Romanya'nın güneybatısındaki Ghencea'de bulunan bir profesyonel futbol kulübüdür. Avrupa'daki uluslararası turnuvalarda en başarılı Rumen takımı olan FC Steaua Bucureşti, aynı zamanda Romanya 1. Ligi'nde 24 şampiyonluk elde etti. 1986 Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde FC Barcelona takımını yenerek bu kupayı kazanan ilk Doğu Avrupa futbol takımı oldu. Kulüp tarihte ayrıca Romanya Ordusu'nun spor kulübü olarak da bilinir. Ancak 1998 yılında futbol departmanı buradan ayrıldı.

Kaynak:AA