Adı bir süredir Milan'la geçen Hakan Çalhanoğlu, İtalyan devine imza atmak üzere Milano'ya uçtu.

Bugün Milan için atletik testten geçecek olan Hakan Çalhanoğlu, yarın da sağlık kontrollerini tamamlayacak ve sonrasında Milan'a imza atacak.

Kariyerini İtalyan devinde devam ettirecek olan Hakan Çalhanoğlu, Milan'da forma giyen ikinci Türk oyuncu olacak. Daha evvel Ümit Davala, Milan'da forma giymişti.

Üç sezondur Leverkusen forması giyen 23 yaşındaki Hakan, 2014'te 14,5 milyon euro bedelle Hamburg'tan transfer olmuştu. Yıldız futbolcu, Karlsruher altyapısından çıkmıştı.

Çinlilerin satın aldığı Milan, daha evvel Ricardo Rodriguez, Franck Kessie, Musacchio ve Andre Silva'yı renklerine bağlayarak transfer dönemine hızlı bir giriş yapmıştı.

MİLAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan Hakan Çalhanoğlu'nun Milano'ya gitmesinin ardından Milan kulübüde resmi inernet sitelerinden bir açıklama yaparak yıldız futbolcu ile anlaştıklarını duyurdu. Sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından Çalhanoğlu kendisini Milan'lı yapacak resmi sözleşmeye imzasını atacak.

ZOR BİR SÜREÇ YAŞAMIŞTI

Hakan Çalhanoğlu geçtiğimiz yıl, 17 yaşında Trabzonspor ile yaptığı bir transfer sözleşmesi nedeni ile bir ceza almış ve hem 6 ay sahalardan uzak kalmış hemde yük miktarda bir tazminat ödemeye mahkum olmuştu.

Calhanoglu Instagram Stories