Galatasaray'da Igor Tudor’un yeni sezonda takımda istemediği oyuncuların ilk sırasında bulunan Nigel de Jong’un ayrılma gibi bir isteği yok.

Yönetimin, senelik 2.5 milyon Euro’luk kazancı ile dikkat toplayan Hollandalı yıldızla şu zamana dek hiçbir görüşme gerçekleştirmediği öğrenildi.

Bir senelik sözleşmesi daha olan 33 yaşındaki tecrübeli oyuncunun, G.Saray’daki durumunu soranlara ise “Bana kimse ‘seni  takımda istemiyoruz, kendine kulüp bul’ demedi. 19 Haziran’da Florya’ya geri geleceğim ve antrenmanlara çıkacağım. Söylenenler umurumda değil” dediği öğrenildi.

DONK DA DÖNDÜ

Ligde oynan son karşılaşmadan sonra teknik direktör İgor Tudor yaptığı basın toplantısında “Burada bulunanbirçok isim önümüzdeki sezon Florya’da olmayacak” açıklamasını yaparak geniş çaplı bir operasyon yapılacağı mesajını vermişti.

Fakat Olcan Adın olayından ağzı yanan ve tazminat ödeme endişesi yaşayan Dursun Özbek yönetimi oyuncuları elden çıkarmakta sıkıntı yaşıyor.

Öte yandan UEFA ile Finansal Fair Play sorunu yaşayan Galatasaray'da satılan oyuncunun bedeli kadar transfere bütçe ayrılacak. Hal böyle olunca yönetim kadroda düşünmediği oyuncuları bir an önce elden çıkarmaya çalışıyor. 

Bruma'nın satışından gelecek para ile de gerekli yerlere takviye yapılacak.