Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 2016-17 sezonunu ve gündemdeki konuları değerlendiriyor.

Yıldırım Demirören'in açıklamaları şu şekilde:

"ARDA OLAYDAN SONRA BENİ ARADI"


Arda'nın yaptığını uçak indikten sonra bana atılan mesajla öğrendim. Olayın hemen ardından öğrendim diyebiliriz. Yönetim olarak kararımızı hemen hocamıza belirttik. Hocamız aynı görüşte olduğunu söyleyerek futbolcunun uyanmasını bekledi. Arda Turan olaydan sonra beni aradı. Ne konuştuğumuz bizim aramızda kalcak fakat araması bile önemli diyebilirim.

"BİLAL MEŞEY'İ ERTESİ GÜN ARADIM"

Arda Turan'ın Milli Takım'ı bırakmasına hepimiz çok üzüldük. Diğer yandan da onu korumamız gerek çünkü bir dünya markası. Arda'yı bırakma konuşmasının ardından aradım. Tatilden dönünce kendisiyle konuşmak istediğimi belirttim. Bilal Meşe'yi olaydan bir gün sonra aradım. Kendisine "Bir başkan olarak rica ediyorum, Arda'ya dava açma, bu olayı sona erdirelim" dedim. Arda "Pişman değilim" dese de yaptığı büyük bir yanlıştır.

"PRİMLE ALAKALI TARTIŞMALAR HER YERDE OLUR"

Dünyanın üç büyük markasını yok etmek için hep birlikte çaba sarf ediyoruz. TFF, Fatih Terim ve Arda Turan. Gazeteciler toplantıdan çıkmasalar, Arda Turan kendisine verilen metni okuyacakmış, öğrendiğimiz bu. Primle alakalı tartışmalar her yerde olur. Verilen primi beğenmeyebilirler, bunlar normal şeyler. Yazılanlar, hakaretler, medyadaki şeyler beni başka türlü etkiler, gencecik çocukları başka türlü etkiler.

PRİM OLAYINI TFF ÇALIŞAN BİRİSİ SIZDIRMIŞTIR

Prim olayını Fatih Terim'in sözleşmesini TFF'de çalışan birileri sızdırmıştır. Bu kişileri bulabilmem olanaksız. Bir hata yaptı ise yanlışını belirterek, değerlerimizi geri kazanmamız grek. Bizim geleneğimizböyle. Medyaya şunu söylüyorum; prim tartışmasını EURO 2016 bittikten sonra yapsaydınız. Ne kaybederdiniz üç günde? Gruplarda bizimle aynı puanısahip olan ve maç kazanamayan Portekiz şampiyon oldu. Bir futbolcuya, hocaya hakaret ediyorsak, eleştiri demiyorum, aslında bir milli değere hakaret ediyoruz demektir.