Yasmani Copello: 'Pandemi Benim için Avantaj Oldu'

Atletizm kariyerinde Avrupa şampiyonluğu, Avrupa ve dünya ikinciliği ile olimpiyat üçüncülüğü olan 33 yaşındaki milli atlet Yasmani Copello, coronavirüs zamanının nasıl geçirdiğini ve 1 sene ertelenen olimpiyatların kendisi için avantajlarını anlattı.

Yasmani Copello: 'Pandemi Benim için Avantaj Oldu'

Yasmani Copello: 'Pandemi Benim için Avantaj Oldu'

Milli atlet Yasmani Copello, yeni normalleşme süreciyle ile birlikte Ankara'da Naili Moran Atletizm Pisti'nde idmanlarına başladı. Copello, çalışmalarının iyi gittiğini söyleyerek, "Olimpiyatlar seneye de ertelendiği için inşallah seneye yapılır hala bir ikilem var. O yüzden heyecanla bekliyorum. Benim vücudum çok iyi şimdi. 84 kiloyum, 5 kilo verdim. Şimdi daha iyiyim. Eğer yarışlar düzenlenebilirse daha çok Türkiye'de koşmak istiyorum. Ulusal yarışları koşmak istiyorum, normalde koşmuyordum vaktim olmuyordu. Bayrak takımıyla koşmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

'EVDEKİ TADİLATLARI YAPTIM, MOBİLYA KURDUM'

İdman yapmayı çok istediğini fakat coronavirüs sürecinden ötürü biraz zor olduğunu aktaran milli atlet, "Antrenman yapma isteğim var ama pist yok. Evde oyun oynadım, eşimle dizi izledim. Biz genel olarak çok mutlu çiftiz. Evde de çok konuşurum Elif de beni biraz susturur. Sürekli konuşacağımız bir konu var. O yüzden sorun yaşamadık. Evdeki tadilatları yaptım. Mobilya kurmayı çok seviyorum" şeklinde konuştu.

Eşi Elif Copello ise "Televizyon ünitesi kurdu, bütün evin kablolarını değiştirdi. Ev konusunda çok becerikli" diye belirtti.

'FEDERASYON VE KULÜP BU SÜREÇTE HER ZAMAN YANIMDA OLDU'

Yasmani Copello, coronavirüs sürecindeki yardımları için federasyon ve takımına teşekkür ederek, "Bu süreçte federasyon ve kulüp her zaman yanımda oldular. Sürekli beni arayıp sordular. Ne durumdayım, ne yapıyorum diye. Her türlü yardımcı oldular. Buradan da bu şekilde onlara teşekkür etmek istiyorum. Beni sevdiklerini bir kez daha anlamış oldum" ifadelerini kullandı.

'ÇOCUK ÇOK İSTİYORUM'

'Çocuk istiyor musun?' sorusuna milli atlet Yasmani çok istediğini vurgulayarak, cümlelerini şu şekilde sonlandırdı:

"Çocuk çok istiyorum ama şimdi dünyada problem var. İleride çocuğum kendi ne isterse onu seçmesini diliyorum. Belki beni görüp atletizm yapabilir ona yapma da diyemem. Ama tenis oynayabilir, şarkıcı olabilir. Her şeyi yapabilir."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR