Güncel sezon hazırlıklarına devam eden Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Yasin Öztekin basın toplantısı düzenledi.

Önlerinde zorluklu bir maçlar olduğunu ve çalışmalarının olumlu yönde gittiğini ifade eden Yasin Öztekin şöyle konuştu.

YENİ SÖZLEŞME İSTEDİ

Bu yıl 4. senem ben ufakken de hayalini kurduğum Galatasaray'a gelmek istedim ve buraya 4 yıl önce geldim. Her maçta da elimden geleni yapmaya çalıştım. Çok fazla maça çıktım ve büyük katkı sağladığımı düşünüyorum. Ben Galatasaraylıyım. Kulübüm burada kalmamı isterse ben de kalırım.Ücret olayları Türkiye'de çok konuşuluyor Ben de tabi kendimi düşünüyorum. Sonuçta 1 yıl sözleşmem var. Benim de kafamın rahat olması için bu sorunlara nokta koymak lazım. Burada mutluyum ve inşallah futbolu burada bırakırım.

GALATASARAY KANCAYI HONDA'YA TAKTI

İtalyan devi Milan ile mukavelesi sona eren ve bonservisi elinde olan Keisuke Honda’ yı takıma kazandırmaya  hazırlanan Galatasaray, böylece Sneijder'in ayrılması durumunda iyi bir alternatife sahip olmuş olacak. Japon yıldız için girişimlerini hızlandıran Galatasaray Sniejder' in takımda kalmaması durumunda bu oyuncuya imza attıracak.

Gelecek sezona yenilenmiş bir kadro ile taraftarının karşısına çıkmak isteyen Galatasaray' da, gidecek futbolcuların yerini doldurmak için de çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Alman ekibi Leipzig'in 15 milyon Euro karşılığında Bruma transferi sonrasında arayışlara başlayan sarı- kırmızılı ekip, Milan ile mukavelesi, sona eren Keisuke Honda' yı renklerine bağlamak adına harekete geçme kararı aldı.